Mafiozi i Cosa Nostra nuk u pendua kurrë, fjalët e fundit që i tha të shoqes nga qelia

Publikuar tek: bota, më 14:07 17-11-2017 Mafiozi i Cosa Nostra nuk u pendua kurrë, fjalët e fundit që i tha të shoqes nga qelia

“Unë nuk pendohem kurrë. Ata nuk do të më përkulin mua”, këto ishin fjalët e fundit që bosi i mafies siçiliane i tha të shoqes pak muaj më parë në burgun e Parmës ku ‘Toto’ Rino vunate dënimin.

“Unë nuk dua të kërkoj asgjë nga askush. Mund të bëj edhe 3 000 vjet burg dhe jo 30”, është shprehur ai.

Salvatore “Toto” Rina vdiq në spital nga sëmundja e kancerit. Edhe pse në burg që prej vitit 1993, ai ende konsiderohej kreu i Cosa Nostrës. Ai ishte dënuar 26 herë për vdekje dhe mësohet se ka porositur 150 vrasje.

 

319f0a0215c84a57607bfe22f8dacb50_L.jpg

70b579850a3eff34792d82a2dc4e95b0_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Më e fundit nga katastrofa në Greqi: Gjendet i gjallë një nga 6 të humburit, stuhitë vazhdojnë
Trondit përkthyesja me deklaratën: Presidenti Bush më ngacmoi seksualisht »
Article Logic
Execution time: 0.011219024658203
array(1) { ["section"]=> string(91) "mafiozi-i-cosa-nostra-nuk-u-pendua-kurre-fjalet-e-fundit-qe-i-tha-te-shoqes-nga-qelia-99919" }