“Magjepsi gjithë Parisin”, Edi Rama reagon për deklaratën e shkrimtares Ornela Vorpsi

Publikuar tek: barometri, më 08:17 09-05-2018 “Magjepsi gjithë Parisin”, Edi Rama reagon për deklaratën e shkrimtares Ornela Vorpsi

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për herë të parë deklaratën e shkrimtares së njohur shqiptare Ornela Vorpsi, dhe që ngjalli reagime të shumta në mediat elektronike shqiptare.

“Gjithë Parisi ishte magjepsur nga Rama”, deklaroi Vorpsi në emisionin Top Shoë, dhe po nga e njëjta studio, Rama u përgjigj shkurt se ndërhyrja e Alban Dudushit ishte e duhura.

Dudushi e ndërpreu shkrimtaren vorpsi duke i thënë “e ke fjalën për atë Parisin e vogël...”.

“Jam dakort me ndërhyrjen që bëre ti Parisi është shumë i madh për ta magjepsur unë...Tani s’është Parisi, është një person që duhet bindur.

Nuk është situata e pashpresë që duhet të provoj se s’kam çtë humbasë por unë jam shumë i vendosur për ta bindur jo bër vete por për shqiptarët. Kjo ne na takon”, u shpreh Rama duke devijuar temën te rëndësia e çeljes së negociatave, e duke shmangur kështu një koment për deklaratën tjetër të Vorpsit, se “Ishte e dashuruar në mënyrë platonike me Edi Ramën”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021378040313721
array(1) { ["section"]=> string(89) "magjepsi-gjithe-parisin-edi-rama-reagon-per-deklaraten-e-shkrimtares-ornela-vorpsi-120031" }