MAGJIA e FESTAVE, Korça ndez dritat e fundvitit, qyteti gumëzhin më shumë natën, se ditën (ATMOSFERA)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:59 08-12-2019 MAGJIA e FESTAVE, Korça ndez dritat e fundvitit, qyteti gumëzhin më shumë natën, se ditën (ATMOSFERA)

Vetëm pak javë na ndajnë nga ardhja e vitit të ri dhe qyteti i bukur i Korçës është përfshirë në magjinë e festave.

Mbrëmjen e djeshme Bashkia e Korçës ka ndezur dritat e fundvitit dhe qyteti është gjallëruar pa masë.

Si çdo vit tjetër, pritet që edhe këtë herë në Korçë të vijnë vizitorë jo vetëm shqiptarë, por edhe të huaj.

Atmosfera e krijuar aty tërheq të gjitha moshat, nga fëmijët që mezi presin të luajnë deri tek të moshuarit që gjejnë relaksin e kërkuar në ajrin e pastër.

79697024_3200048603355715_6897911382264512512_n.jpg78452895_3200049073355668_4890445837072596992_n.jpg78719126_3200048876689021_5352352797910106112_n.jpg78698134_3200048803355695_989537839110684672_n.jpg79127795_3200048666689042_8730445572370071552_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016588926315308
array(1) { ["section"]=> string(103) "magjia-e-festave-korca-ndez-dritat-e-fundvitit-qyteti-gumezhin-me-shume-naten-se-diten-atmosfera-188753" }