Mahnitëse, njihuni me modelen 84-vjeçare

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:05 27-07-2016 Mahnitëse, njihuni me modelen 84-vjeçare

Ajo është Carmen Dell’Orefice është një modele 84 vjeç.

Carmen akoma sfilon në pasarelat më të njohura, realizon fotografi për revistat më të njohura të modës dhe vazhdimisht është pjesë e kampanjave reklamuese.

Sekreti i të qenit akoma në formë shumë të mirë është krejt i thjeshtë: ajo shijon gjumë të rehatshëm dhe noton shumë dhe nuk shqetësohet për moshën.

Por ajo gjithashtu nuk mohon operacionet plastike.

“Ka gjithmonë diçka që mund të rregullosh”, ka thënë ajo duke shtuar se operacionet estetike nuk janë mjaftueshëm.

“Trupi dhe mendja duhet të jenë në formë të mirë”, është shprehur Dell’Orefice

Carmen ka filluar modelimin që në moshën 15 vjeç  dhe ka qenë modele kopertinash për revistat e njohura si Vogue dhe Harper’s Bazaar ndërsa nuk është ndalur më që atëherë.

Modelja 84 vjeçare është futur edhe në librin e rekordeve Guinness si modelja e sfilatave me karrierën më të gjatë.

modele6.jpg

modele5.jpg

modele3.jpg

modele2.jpg

modele1.jpg

modele.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02930212020874
array(1) { ["section"]=> string(45) "mahnitese-njihuni-me-modelen-84-vjecare-47916" }