Mahnitëse, pema e Krishtlindjeve në New York ndriçohet me 50 mijë drita dhe yll me gurë ‘Swarovski’

Publikuar tek: bota, më 15:11 01-12-2016 Mahnitëse, pema e Krishtlindjeve në New York ndriçohet me 50 mijë drita dhe yll me gurë ‘Swarovski’

Me mijëra persona kanë dalë mbrëmë para Qendrës Rockefeller në New York, ku u ndriçua pema 28 metërshe e Krishtlindjeve me 50.000 drita.

Dritat i ndezi, kryetari i New Yorkut, Bill de Blasio dhe aktorët Alec Baldwin e Kate McKinnon.

Dhe në majë të bredhit është vendosur ylli i punuar nga kristale “Swarovski” i cili peshon 250 kilogramë dhe është 2.8 metra i gjerë.

pema4.jpgpema_4.jpgpema5.jpgpema6.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075249671936035
array(1) { ["section"]=> string(102) "mahnitese-pema-e-krishtlindjeve-ne-new-york-ndricohet-me-50-mije-drita-dhe-yll-me-gure-swarovski-61257" }