Majko: Arbën Xhaferi, rilindasi i fundit i popullit tim

Publikuar tek: politike, më 20:52 24-01-2016 Majko: Arbën Xhaferi, rilindasi i fundit i popullit tim

Ish-kryeministri Pandeli Majko, ka kujtuar sot me anë të një dedikimi të veçantë, ditëlindjen e politikanit shqiptar, Arbën Xhaferi.

“Gëzuar Ditëlindjen Arbën Xhaferi. Na mungon or mik si pak të tjerë, duke qenë i pranishëm me mospraninë tënde. Na mungojnë zëri yt i avashtë dhe shkrepëtima e mendimit tënd racional. Gëzuar ditëlindjen rilindasi i fundit i popullit tim”, shkruan Majko në profilin e tij.

Politikani nga Tetova, Arbën Xhaferi, u lind më 24 janar 1948. Ai ishte kreu i PDSH-së, dhe një avokat i të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni. Xhaferi u nda nga jeta në 15 gusht të 2012-ës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091550350189209
array(1) { ["section"]=> string(59) "majko-arben-xhaferi-rilindasi-i-fundit-i-popullit-tim-30834" }