Majko flet për herë të parë, për “timonin” e Ramës: Po mos të kishim fituar nuk do dilja në intervistë

Publikuar tek: politike, më 20:50 26-06-2017 Majko flet për herë të parë, për “timonin” e Ramës: Po mos të kishim fituar nuk do dilja në intervistë

Deputeti i Partisë Socialiste Pandeli Majko, i ndodhur në një qendër numërimi ka folur për gazetarët për ecurinë  e numërimit dhe për rezultatin e PS, që sa vjen dhe konsolidohet.

“Dua t’ju them të gjithë qytetarve që projeksioni i cili po vjen ngadale dhe natyrshëm është një rezultat shumë i mirë, tha Majko.

I pyetur për “timonin” që Rama kërkoi gjatë fushatës, Majko tha se ëshët koha të lëmë pas retorikën e fushatës.

“Nuk besoj se ja vlen që tashmë të diskutojnmë histori timonash, nuk ja vlen që të diskutojmë historitë e metaforave të fushatës  Ajo që duhet të mendojmë tani është që pas kësaj fitoreje rriten dhe përgjegjësitë ndaj nesh”,  tha deputeti socialist.

Ndërsa për menyrën se si po përjetohet kjo fitore Majko tha se është mëse normale.

“Po mos të kisha fituar të them të drejtën nuk do kisha guximin as të dilja këtu para jush”, u shpreh Majko.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069668292999268
array(1) { ["section"]=> string(104) "majko-flet-per-here-te-pare-per-timonin-e-rames-po-mos-te-kishim-fituar-nuk-do-dilja-ne-interviste-84054" }