Majlinda Bregu përshëndetet me Merkel dhe Von der Leyen në Zagreb (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 21:18 20-11-2019 Majlinda Bregu përshëndetet me Merkel dhe Von der Leyen në Zagreb (FOTO) Angela Merkel, Ursula Von der Leyen, Majlinda Bregu / Twitter

Në kongresin e Partive Popullore të Europës ishte e pranishme edhe politikania Majlinda Bregu e cila mban postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Bregu është takuar në Zagreb me Presidentin e PPE Joseph Daul, Kancelaren gjermane Angela Merkel dhe Presidenten e Komisionit Europian Ursula von der Leyen.

Në kongres pritet të votohet një projekt-rezolutë urgjente drejtuar Këshillit Europian dhe vendeve anëtare për hapjen sa më të shpejtë të negociatave për anëtarësim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

dgergheh4h4h.jpg

dfhhrhj5j45j45j.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073258876800537
array(1) { ["section"]=> string(77) "majlinda-bregu-pershendetet-me-merkel-dhe-von-der-leyen-ne-zagreb-foto-186616" }