Majlinda Kelmendi fiton ndeshjen e dytë, kalon në gjysmëfinale

Publikuar tek: sport, më 16:16 07-08-2016 Majlinda Kelmendi fiton ndeshjen e dytë, kalon në gjysmëfinale

Xhudistja e Kosovës, Majlinda Kelmendi, ka arritur të fitojë edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale në Xhudo duke mposhtur atleten Christianne Legentil nga Mauritiusi.

Kelmendi ka kaluar në gjysmëfinale dhe është më pranë se kurrë shkrimit të historisë për fitoren e medaljes së artë, që do të ishte e para në Lojërat Olimpike për Kosovën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025253057479858
array(1) { ["section"]=> string(67) "majlinda-kelmendi-fiton-ndeshjen-e-dyte-kalon-ne-gjysmefinale-49047" }