Majmuni bezdiset nga kamera, e rrëzon me shkop dronin (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:24 19-04-2015

Shimpanzeja në kopshitin zoologjik holandez duket se u bezdis nga zhurma gumëzhitëse e dronit që fluturonte mbi kokën e saj, kështu që morri një degë të gjatë dhe e rrëzoi atë përtokë.

Hulumtuesit në kopshiton zoologjik ishin duke fluturuar një dron në kopësht për të monitoruar sjelljen e majmunëve.

“Majmunët inteligjentë zbuluan një avion spiunazhi dhe menjëherë u armatosën me shkopinj të gjatë kundër kësaj pajisje elektronike të bezdisshme dhe kureshtare, duke e rrëzuar atë përtokë me një goditje të vetme”, shpjegon faqja e kopshitit zoologjik në Youtube.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012593984603882
array(1) { ["section"]=> string(63) "majmuni-bezdiset-nga-kamera-e-rrezon-me-shkop-dronin-video-9185" }