Makina e Formula E në garë me gatopardin, shikoni kush fiton

Publikuar tek: sport, më 18:06 29-11-2017 Makina e Formula E në garë me gatopardin, shikoni kush fiton

Gatopardi është gjallesa më e shpejtë në planetin Tokë. Gatopardët mund të arrijnë shpejtësinë prej 100 km në orë në vetëm 3 sekonda.

Por një pilot makinash në kategorinë Formula E ka kryer një test për të parë se kush është më i shpejtë makina e formula E apo kjo gjallesë që është konsideruar si më e shpejta në planet.

Gara mes pilotit Jean-Eric Vergne dhe gatopardit në një aeroport të braktisur në Afrikën e Jugut, shkruan Mirror.

Gatopardi u nis disa sekonda më herët se makina, por në fund të 600 metrave trumfues doli makina me vetëm disa të mijëtat e sekondit më herët se gatopardi.

Screenshot_7_copy.jpg

Screenshot_10.jpg

Screenshot_11.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026364088058472
array(1) { ["section"]=> string(66) "makina-e-formula-e-ne-gare-me-gatopardin-shikoni-kush-fiton-101260" }