Makina futet në qendrën tregtare në Sydney, plagosen 7 persona mes tyre 1 foshnje

Publikuar tek: bota, më 09:10 19-08-2017 Makina futet në qendrën tregtare në Sydney, plagosen 7 persona mes tyre 1 foshnje

Një sulm ka ndodhur në Sydney të Australisë, duke lënë të plagosur 7 persona.

Një person është futur bashkë me mjetin e tij brenda qendrës tregtare dhe ka dëmtuar qytetarët.

Në mes të plagosurve mësohet se është dhe një foshnje. Mediat e huaja shkruajnë se dyshohet që autori kishte probleme mendore. 

Të aksidentuarit janë dërguar në spital dhe nuk dihet akoma gjendja e tyre shëndetsore. Ndërsa shoferi i makinës ndodhet në vendngjarje dhe po ndihmon policinë me hetimet e tyre.

hjlph.jpgkltiul.jpglhyoi.jpgihlh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump largon nga Shtëpia e Bardhë personin që e ndihmoi të fitonte zgjedhjet
Sërish panik! Sulm në Rusi, plagosen 8 persona, vritet autori »
Article Logic
Execution time: 0.010710000991821
array(1) { ["section"]=> string(87) "makina-futet-ne-qendren-tregtare-ne-sydnay-palagosen-7-persona-mes-tyre-1-foshnje-89551" }