Makina iu gjet e djegur në Pukë, mediat italiane ngrenë alarmin: Ish-gjyqtari Davide Pecorelli i zhdukur prej ditësh në Tiranë, s’ka asnjë gjurmë prej tij

Publikuar tek: rajon, më 19:40 17-01-2021 Makina iu gjet e djegur në Pukë, mediat italiane ngrenë alarmin: Ish-gjyqtari Davide Pecorelli i zhdukur prej ditësh në Tiranë, s’ka asnjë gjurmë prej tij Davide Pecorreli dhe makina e tij e gjetur e djegur ne Puke

Në datën 8 janar në autostradën Gjegjan-Reps në Pukë u gjet e djegur një mjet tip “Skoda Fabia”, e cila ishte marrë me qira në Rinas nga një turist i huaj.

Asnjë informacion nuk u dha më tepër, ndërkohë që janë mediat otaliane ato që ngrenë alarmin, pasi automjeti ishte marrë me qira nga një sipërmarrës dhe ish-gjyqtar Italian, Davide Pecorelli.

Sipas këtyre mediave, italiani 45 vjeçar u largua nga Italia në ditët e para të vitit dhe u ul në aeroportin e Tiranës, por që prej asaj dite ai është zhdukur pa lënë asnjë gjurmë.

Prej disa kohësh Pecorelli kishte zgjeruar tregun e dyqaneve të tij duke hapur aktivitete edhe në Shqipëri.

Kërkimet për të kanë filluar, ndërkohë që objektet që i ëprkisnin atij në automjetin e djegur janë dërguar për ekspertizë, për të parë nëse ai ka patur pasoja nga zjarri në makinë apo e ka vendosur qëllimisht për të humbur gjurmët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koronavirusi i ri ka ardhur në Ballkan, Kosova dërgon nesër 30 mostra për verifikim në Berlin
Greqia më pak raste se Shqipëria, 6 viktima në Maqedoninë e Veriut nga Covid-19 (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.012669086456299
array(1) { ["section"]=> string(158) "makina-iu-gjet-e-djegur-ne-puke-mediat-italiane-ngrene-alarmin-ish-gjyqtari-davide-pecorelli-i-zhdukur-prej-ditesh-ne-tirane-s-ka-asnje-gjurme-prej-tij-235361" }