Makina përplas portat e zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:20 25-11-2020 Makina përplas portat e zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel (FOTO-VIDEO)

Një makinë është përplasur ditën e sotme me portën e zyrës së kancelares Angela Merkel.

Mediat e huaja raportojnë se makina e cila kishte të mbishkruara mesazhe ndaj politikave të globalizmit u përplas me portën kryesore të zyrës së kancelares.

Policë dhe zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje, deri më tani nuk raportohet për të lënduar.

Merkel ishte planifikuar të mbante një video-konferencë me kryeministrat e shtetit gjerman të mërkurën në mëngjes, në të cilën do të diskutohej një shtrirje e bllokimit dhe hapat e mëtejshëm për të luftuar pandeminë e koronavirusit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm terrorist në Zvicër, një 28-vjeçare qëllon me thikë dy gra
»
Article Logic
Execution time: 0.01134991645813
array(1) { ["section"]=> string(84) "makina-perplas-portat-e-zyres-se-kancelares-gjermane-angela-merkel-foto-video-229043" }