Maks Haxhia: Nuk ka procedim penal për Saimir Tahirin në Itali

Publikuar tek: barometri, më 07:14 15-12-2017 Maks Haxhia: Nuk ka procedim penal për Saimir Tahirin në Itali

Avokati Maks Haxhia ka bërë me dije se si avokat i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri nuk është në dijeni të një njoftimi zyrtar që ka një procedim penal në Itali.

Haxhia u shpreh se vërtetësia e atij dokumenti, që u përmend më parë është 100 për qind i vërtetë, pasi ka ardhur grupi i prokurorëve nga Italia dhe ka sjellë gjithë materialin, por emri i Saimir Tahirit nuk figuron si një person në proces penal.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025645971298218
array(1) { ["section"]=> string(68) "maks-haxhia-nuk-ka-procedim-penal-per-saimir-tahirin-ne-itali-103142" }