Malaj kritikon Majkon, Fevziun dhe Ballën: Po hiqni paralele në rrugët e shtrembëra

Publikuar tek: politike, më 19:26 09-02-2016 Malaj kritikon Majkon, Fevziun dhe Ballën: Po hiqni paralele në rrugët e shtrembëra

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar për komentet e shumta që po bëhen nga politikanë dhe gazetarë për situatën brenda Partisë Socialiste.

Të shumtë janë ata që i kthehen kandidimit të tij përballë Metës në fillim të viteve 2000, për të bërë krahasimin me situatën ku gjendet sot PS-ja dhe mungesën e garës për kryetar brenda saj.

Sipas Malajt, deputeti socialist Pandeli Majko apo gazetarët Blendi Fevziu dhe Sokol Balla përdorin për referenca angazhimet e tij politike, “duke hequr paralele në rrugët e shtrembëra të zhvillimeve politike gjatë tranzicionit".

Reagimi i plotë i Arben Malajt:

Në analizën e debateve aktuale për zhvillimet në PS, shpesh edhe kolegë të nderuar si Majko apo gazetarë si Fevziu dhe Balla përdorin referenca me angazhimet e mia politike, duke hequr paralele në rrugët e shtrembëra të zhvillimeve politike gjatë tranzicionit tonë.

Për publikun dhe për kolegët, po qartësoj tre momente të cilat mund të ndihmojnë cilësinë e diskutimeve për debatet aktuale në PS.

1. Në politikë jo rallë thuhet se ne biem dakort që nuk do të jemi dakrot. Kjo ka ndodhur edhe me kolegun tim Majko.

Majko ka pasur të drejtë të mos jetë dakort me mua në 2001, por ka pasur detyrim të jetë korrekt me të vërtetat dhe sidomos me sfidat e PS dhe të vendit tonë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091209411621094
array(1) { ["section"]=> string(87) "malaj-kritikon-majkon-fevziun-dhe-ballen-po-hiqni-paralele-ne-rruget-e-shtrembera-32153" }