Malaj: Nuk kemi asnjë investim serioz, Shqipëria s’është as në hartën europiane e as globale të turizmit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:42 14-11-2019 Malaj: Nuk kemi asnjë investim serioz, Shqipëria s’është as në hartën europiane e as globale të turizmit Socialisti Arben Malaj

Socialisti Arben Malaj shprehet se Shqipëria nuk është as në hartën europiane dhe as atë globale të turizmit.

I ftuar në emisionin “360 Gradë”, Malaj ka thënë se në vendin tonë nuk ka asnjë investim serioz.

“Shqipëria nuk është as në hartën europiane, as globale të turizmit. Nuk ke asnjë investim të madh e serioz. Dhe një investim i madh serioz do një hapësirë toke shumë të madhe dhe pjesa e investimit për një investitor në vend është me rrisk. Ti a e beson atë që ke dyshim tek Rama, ia kam thënë dhe unë në sy dhe të tjerë. Zotëri ke një problem, do bësh ligjin, mund të mos funksionojë sepse kredibiteti i qeverisë tënde është minimal”, u shpreh Arben Malaj.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022655010223389
array(1) { ["section"]=> string(109) "malaj-nuk-kemi-asnje-investim-serioz-shqiperia-s-eshte-as-ne-harten-europiane-e-as-globale-te-turizmit-185927" }