Malësi e Madhe/ Arrestohet 46 vjeçari, iu zbulua arsenal armësh në banesë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:19 28-07-2015 Malësi e Madhe/ Arrestohet 46 vjeçari, iu zbulua arsenal armësh në banesë Foto ilustruese

Policia e Malësisë së Madhe ka arrestuar 46-vjeçarin Gezim Çekaj, pasi në pronën e tij u gjetën dhe u ekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri 20- she model 56. 1, armë zjarri automatik  model 56,  4 karikatorë 30-she, 1 karikator 20-she me gjithsej 80 copë fishekë.

Policia bën të ditur se, gjatë kqyrjes së vendit të ngjarjes në oborrin e stanit janë gjetur edhe 4 copë gezhoja metalike.

Materialet i kaluan  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Mbajtje pa leje të armëve e munciconeve lufatarake”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çako-Maxhuni: Të bashkëpunojmë për të rritur pasigurinë e kriminelëve
Zyrtari gjerman për mësuesit shqiptarë: 3 muaj ndihmë në Gjermani e barabartë me 3 vite pagë në Shqipëri. Reagon Ministria Shqiptare e Arsimit »
Article Logic
Execution time: 0.012718915939331
array(1) { ["section"]=> string(77) "malesi-e-madhe-arrestohet-46-vjecari-iu-zbulua-arsenal-armesh-ne-banese-17187" }