Mali i Zi tërhiqet papritur nga Eurovision 2020 (Ja cila është arsyeja)

Publikuar tek: rajon, më 23:20 16-11-2019 Mali i Zi tërhiqet papritur nga Eurovision 2020 (Ja cila është arsyeja) Foto ilustruese

Transmetuesi publik malazez RTCG ka bërë me dije pasditen e sotme se Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Eurovisionin e këtij viti.

Drejtori gjeneral i transmetuesit publik deklaroi se Mali i Zi nuk do të marrë pjesë këtë vit në Eurovisonin që do të mbahet në Rotterdam për arsye financiare.

‘Këtë vit vendosëm t’i investojmë ato para në rinovimin e mjeteve së RTCG. Plani është të blejmë vetura të reja dhe kjo përmirëson sigurinë e ekuipazheve tona, të cilët udhëtojnë mbi 1.000 kilometra në baza ditore’, njoftoi Radio Televizioni i Malit të Zi.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075938701629639
array(1) { ["section"]=> string(76) "mali-i-zi-terhiqet-papritur-nga-eurovision-2020-ja-cila-eshte-arsyeja-186141" }