Malia Obama zgjedh Universitetin ku do vazhdojë studimet e larta

Publikuar tek: bota, më 18:02 01-05-2016 Malia Obama zgjedh Universitetin ku do vazhdojë studimet e larta

Vajza e madhe e Presidentit të SHBA-ve, Malia Obama, do vazhdojë studimet e larta në një prej Univeristeteve më prestigjozë në botë, Harvard.

Malia po ndjek gjurmët e prindërve të saj, Barrack dhe Michelle Obama, pasi të dy janë diplomuar në Universitetin e Harvardit. Por sipas mediave amerikane Malia do të bëjë një vit pushim përpara se të nisë studimet në Universitet. Shtëpia e Bardhë nuk ka njoftuar se për çfarë do të studiojë Malia apo me se do të merret gjatë vitit pushim.

enhanced-13840-1462115597-1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moment shokues, qeni rrezikon të mbytet nga ashensori (Video)
Incident ajror, avioni rus fluturon mbi atë të SHBA-ve në mënyrë jo profesionale »
Article Logic
Execution time: 0.0068380832672119
array(1) { ["section"]=> string(70) "malia-obama-zgjedh-universitetin-ku-do-vazhdoje-studimet-e-larta-39201" }