Mallakastër/ Qëllohen me armë tre të rinj, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

Publikuar tek: aktualitet, më 06:16 29-06-2015 Mallakastër/ Qëllohen me armë tre të rinj, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm ku tre të rinj janë qëlluar me armë zjarri në fshatin Ninësh të Mallakastrës. Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 01:00, e si pasojë ka gjetur vdekjen një 22 vjeçar, ndërsa kanë mbetur të plagosur dy persona të tjerë.

Viktima është Alfon Dautaj, 22 vjeç, i cili ka gjetur vdekjen si pasojë e plumbave, ndërsa dy të plagosurit e tjerë janë shtetasit Riza Fejzo dhe Mariglen Luari.

Fjezo ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin Rajonal të Fierit, ndërsa Luari është transportuar me shpejtësi drejt Tiranës për shkak se ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Ende nuk dihen shkaqet dhe autorët e ngjarjes, por policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marina foto me taksistin që mban në krah portretin e saj
Plagosi me thikë 31-vjeçarin, policia arreston autorin »
Article Logic
Execution time: 0.012956857681274
array(1) { ["section"]=> string(75) "mallakaster-qellohen-me-arme-tre-te-rinj-1-i-vdekur-dhe-2-te-plagosur-14845" }