Malltezi sulmon kreun e komisionit hetimor të Metës: Ke punësuar të gjithë fisin (Publikon listën me emra)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:59 09-09-2019  Malltezi sulmon kreun e komisionit hetimor të Metës: Ke punësuar të gjithë fisin (Publikon listën me emra) Jamarber Malltezi

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar punësimet familjare që ka bërë kreu i Komisionit Hetimor ndaj presidentit Meta, Ulsi Manja, pasi u bë deputet.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Malltezi shkruan me ironi ‘Rroftë reforma’, si dhe ka publikuar listën e familjarëve të Ulsi Manjës të punësuar në drejtori të rëndësishme në Dibër dhe në Tiranë.

Sipas tij pas këtyre punësimeve nepotiste nuk ka arsye që shqiptarët të mos çuditen se përse fëmijët e tyre duan të ikin nga ky vend.

Postimi i plotë:

‘Rrofte reforma, rroft edvini, rrofte uniteti, rrofshin trushpelaret… pastaj cuditemi pse femijet tane perbuzin te rrijne ne kete mysybet’, shkruan në Facebook Jamarbër Malltezi.

Ulsiiii.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098350048065186
array(1) { ["section"]=> string(110) "malltezi-sulmon-kreun-e-komisionit-hetimor-te-metes-ke-punesuar-te-gjithe-fisin-publikon-listen-me-emra-177880" }