Man. City pranë çerekfinaleve, Altetiko probleme në sulm

Publikuar tek: sport, më 00:33 25-02-2016 Man. City pranë çerekfinaleve, Altetiko probleme në sulm

Mançester Siti ka fituar 3-1 në Kiev përballë Dinamos së Kievit duke hedhur një hap shumë të rëndësishëm drejt kualifikimit për në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Skuadra e Pelegrinit ka bërë një paraqitje shumë të mirë në transfertë në Ukrainë dhe kthehet në Angli me një fitore domethënëse.

Siti e ka gjetur shumë shpejt rrugën e rrjetës duke shënuar në minutën e 15-të me Agueron. “Qytetarët” kanë vijuar dominimin në pjesën e parë dhe në minutën e 40-të Silva dyfishon shifrat.

Në pjesën e dytë Dinamos e Kievit përpiqet të reagojë dhe arrin të shkurtojë diferencën në minutën e 59-të me Bujalskin. Për disa momente ukrainasit përpiqen të barazojnë, por Siti merr komandën e lojës dhe Jaja Ture në fund vulos fitoren 3-1 të “Qytetarëve”.

Tashmë Siti ka një këmbënë çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.


Mund dhe duhej të bënte diçka më shumë Atletiko e Madridit në Holandë, por kundër PSV-së mori vetëm një 0-0 që nuk është garanci për kthimin në Madrid.

Madrilenët niseshin favoritë, edhe pse luanin në transfertë, por trajneri Diego Simeone nuk ka armët e duhura për të shënuar me lehtësi.

Mungon një si Diego Kosta dhe në këto kohëra Atletiko është bërë një ndër ekipet më solidë në aspektin mbrojtës, por që shënon më pak nga gjithë skuadrat në Champions League.

Edhe ndaj PSV-së shanset për shënim ishin të pakta nga të dyja palët dhe nuk ndryshoi gjë as pas minutës së 68-të, kur sulmuesi vendas Gaston Pereira u përjashtua me karton të kuq.

Përfundoi pa gola dhe kjo është kthyer në rutinë për Atletikon, që në 6 ndeshjet e fundit si vizitor në Champions nuk ka shënuar fare në 4 raste.

(Sportal.al)

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093660354614258
array(1) { ["section"]=> string(60) "man-city-prane-cerekfinaleve-altetiko-probleme-ne-sulm-33462" }