Manaj largohet nga Inter, prezantohet tek klubi i ri në Spanjë

Publikuar tek: sport, më 19:59 30-08-2017 Manaj largohet nga Inter, prezantohet tek klubi i ri në Spanjë

Sulmuesi i talentuar i kombëtares Rey Manaj, që është në pronësi të skudrës milaneze Inter, është transferuar në Spanjë tek Granada që luan në kategorinë e dytë “Segunda Divizion”.

Formula e transferimit të tij është huazim me të drjetë blerje dhe riblerje për Interin.

Manaj pritet të udhëheq sulmin e Grandës drejt Premiera Divizion dhe me shumë gjasa do të jetë sulmuesi kryesor.

Granda do të jetë klubi i 5-të ku Manaj luan si profesionist pas Salernitanës, Pizas, Pescaras, dhe Interit.

Të gjithë shpresojnë në një rikthim të Manajt në formën e dikurshme duke pasur parasysh që edhe sulmi i kombëtares vuan për një sulmues tipik që nga koha  e ikjes së Erion Bogdanit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.16229701042175
array(1) { ["section"]=> string(67) "manaj-largohet-nga-inter-prezantohet-tek-klubi-i-ri-ne-spanje-90669" }