Manastirliu i përgjigjet Bashës: Shifrat e pandemisë nuk ngatërrohen si veprimet aritmetike, bonusi 500-1000 euro për mjekët është realitet

Publikuar tek: aktualitet, më 14:19 29-09-2020 Manastirliu i përgjigjet Bashës: Shifrat e pandemisë nuk ngatërrohen si veprimet aritmetike, bonusi 500-1000 euro për mjekët është realitet

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i është përgjigjur kreut demokrat Lulzim Basha, pas deklaratës së këtij të fundit, i cili kritikoi qeverinë dhe ministrinë e Shëndetësisë, për mos-përballimin siç duhet të situatës së Covid-19.

Manastirliu thotë se shifrat e pandemisë nuk mund të ngatërrohen me veprime të thjeshta aritmetike.

Gjithashtu, në lidhje me bonusin 500-1000 euro për infermierët dhe mjekët, ajo tha se është realitet prej shtatë muajsh dhe do të zgjasë deri ditën e fundit të kësaj pandemie.

st.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013430118560791
array(1) { ["section"]=> string(144) "manastirliu-i-pergjigjet-bashes-shifrat-e-pandemise-nuk-ngaterrohen-si-veprimet-aritmetike-bonusi-500-1000-euro-per-mjeket-eshte-realitet-222102" }