Manastirliu i uron ditëlindjen Rovenës, infermieres që filloi t’u shërbente pacientëve me Covid dhe pse kishte foshnjen 3-muajshe

Publikuar tek: aktualitet, më 20:40 05-12-2020 Manastirliu i uron ditëlindjen Rovenës, infermieres që filloi t’u shërbente pacientëve me Covid dhe pse kishte foshnjen 3-muajshe Rovena Rushiti

Sot feston ditëlindjen Rovena Rushiti, infermierja e spitalit Infektiv, që vendosi të shërbejë për pacientët me covid-19 dhe pse në shtëpi kishte një foshnje 3-muajshe.

Ministrja e Shëndetësisë e ka uruar përmes rrjeteve sociale me anë të një mesazhi të shkurtër, por emocionues.

Manastirliu thotë se ajo që ditën e parë që vendosi t’u shërbejë të sëmurëve me koronavirus, nuk është ndaluar asnjëherë në misionin për të shpëtuar jetë.

Screenshot_13.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Më fal që s’të shpëtova dot o ba’, fëmijët e Kasem Hysenbelliut rrëqethin me dedikimet e ndjera
I infektuar me COVID-19, rëndohet gjendja shëndetësore e neurologut Drini Dobi, dërgohet me urgjencë në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.011615037918091
array(1) { ["section"]=> string(135) "manastirliu-i-uron-ditelindjen-rovenes-infermieres-qe-filloi-t-u-sherbente-pacienteve-me-covid-dhe-pse-kishte-foshnjen-3-muajshe-230306" }