Manastirliu thirrje qytetarëve nga Kuvendi: Situata është serioze, nga 6 të intubuarit, 3 mosha të reja (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:28 09-07-2020 Manastirliu thirrje qytetarëve nga Kuvendi: Situata është serioze, nga 6 të intubuarit, 3 mosha të reja (E PLOTË)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në seancën plenare ka folur mbi situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Ajo është shprehur se situata është shumë serioze, ndërsa ka bërë me dije se 6 nga personat që janë në intubim, 3 janë mosha të reja, përkatësisht 45-vjeç, 46-vjeç dhe 49-vjeç.

Manastirliu ndër të tjera u ka bërë thirrje qytetarëve se nuk do të mbyllemi as do të merren masa të tjera, po të gjithë duhet të zbatojnë rregullat.

“Nuk kemi mundësinë që çdo aktivikete të ketë një inspektor. Apo cdo person që është konfirmuar me Covid t’i lëme policinë. Kjo nuk mund të ndodhë. Shumë thanë nuk ka për të ndodhur arsgjë, Covidi nuk ekziston Po të shkoni të shihni në spitalin infektiv sot janë 6 persona të intubuar, prej të cilëve mosha të reja 45-vjeç, 46-vjeç dhe 49-vjeç. Duhet marrë me shumë seriozitet se situata.Një apel të zbatojmë masat e thjeshta. Të zbatojmë të gjithë rregullat,” tha Manastirliu në fjalën e saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093519687652588
array(1) { ["section"]=> string(115) "manastirliu-thirrje-qytetareve-nga-kuvendi-situata-eshte-serioze-nga-6-te-intubuarit-3-mosha-te-reja-e-plote-213330" }