Manchester “mbreti” i merkatos, konfirmon blerjen më të shtrenjtë të verës deri më tani

Publikuar tek: sport, më 17:33 10-07-2017 Manchester “mbreti” i merkatos, konfirmon blerjen më të shtrenjtë të verës deri më tani

Deri më tani ishe konsideruar Milani si “mbret” i merkatos, por duket se italianët duhet të “hapin” krahun përballë furisë që vjen nga Anglia.

Është pikërisht Manchester Unidet i cili ka hyrë fuqishëm në merkato duke zyratrizuar blerjen e sulmuseit belg, Romelu Lukaku, i cili njëkohësisht është dhe blerja më e shtrenjtë e kësaj merkatoje.

Vlera për të cilën u ble sulmuesi i kalon 70 milion eurot dhe me këtë përforcim, Mourinho përpiqet që të zëvendësojë sadopak boshllëkun e lënë nga largimet e veteranëve Ronney dhe Ibrahimoviç. Lukaku më herët ka luajtur për Chelesa dhe së fundmi për Everton ku dhe shpërtheu në sezonin e shkuar duke shënuar mbi 20 gola në Premier League. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020190954208374
array(1) { ["section"]=> string(90) "manchester-mbreti-i-merkatos-konfirmon-blerjen-me-te-shtrenjte-te-veres-deri-me-tani-85671" }