Manchester United merr sulmuesin e njohur, por shifrat në kontratë janë të frikshme

Publikuar tek: sport, më 19:31 17-01-2018 Manchester United merr sulmuesin e njohur, por shifrat në kontratë janë të frikshme

Manchester Unidet është shumë pranë mërrjes së sulmuesit kilian Aleksis Sançez nga Arsenal.

Sulmuesi ka qenë një kërkesë e hershme e Murinjos, por duket se vetëm tani në Janar do të realizohet ky kalim.

Snaçëz do të kalojë te “djatë” për një pagë prej 16 milion euro në sezon dhe do tës hëndrohet kështu në një nga futbollistt më të paguar të Premier Legaue.

Mediat angleze raportojnë se dy klubet kanë rënë dakord që të shkëmbejnë mës tyre Sançez dhe Nikitarian. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070431232452393
array(1) { ["section"]=> string(89) "manchester-united-merr-sulmuesin-e-njohur-por-shifrat-ne-kontrate-jane-te-frikshme-106933" }