Mancini i kërkon Xherdan Shaqirit të mos stërvitet me Interin

Publikuar tek: sport, më 08:47 07-07-2015 Mancini i kërkon Xherdan Shaqirit të mos stërvitet me Interin Xherdan Shaqiri, sezoni me Interin

Mediat italiane nxjerrin të dhëna të tjera për yllin kosovar të futbollit zviceran Xherdan Shaqiri.

Sipas calciomeracto.com, Shaqiri kishte nisur përgatitjet me Interin. Por sipas mediave, Roberto Mancini i ka bërë me dije të largohet pasi nuk do të ketë hapësira në edicionin e ardhshëm.

Mancini kërkon te shesë Shaqirin, në mënyrë që të zhbllokojë ardhjet e reja. Duket se kosovari është pengesë te Interi. Flitet se do të ketë shkëmbim të Shaqirit me Mario Suarezin. Menaxheri i këtij të fundit ka deklaruar se për futbollistin ka oferta dhe nga Anglia. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030740022659302
array(1) { ["section"]=> string(67) "mancini-i-kerkon-xherdan-shaqirit-te-mos-stervitet-me-interin-15503" }