Manjani: Denoncimet për korrupsion ndaj gjyqtarit Kallço? Po i verifikojmë

Publikuar tek: politike, më 13:26 11-12-2015 Manjani: Denoncimet për korrupsion ndaj gjyqtarit Kallço? Po i verifikojmë

Reagon ministri i Drejtësisë Ylli Manjani për rastet e denoncimeve për korrupsion ndaj gjyqtarit të Apelit të Korçës Stavri Kallço.

‘’Do respektohen procedurat. Do verifikojmë konfliktin e interesit për gjyqtarin. Konflikti i interesit është i dënueshëm dhe do verifikojmë denoncimet për gjyqtarin në media. Nëse gjyqtari ka shkelje do propozojmë masë disiplinore’’, tha Manjani.

Gjyqtari është denoncuar se ka shqyrtuar të njëjtën çështje që ishte ndjekur më parë nga mbesa e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0060868263244629
array(1) { ["section"]=> string(78) "manjani-denoncimet-per-korrupsion-ndaj-gjyqtarit-kallco-po-i-verifikojme-27513" }