Manjani shkarkon punonjësin e burgjeve nga detyra: Ushtroi dhunë në familje

Publikuar tek: politike, më 22:45 28-11-2015 Manjani shkarkon punonjësin e burgjeve nga detyra: Ushtroi dhunë në familje

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shkarkon nga detyra punonjësin e policisë së burgjeve në Durrës, Kreshnik Dervishi. Ky vendim i ministrit erdhi pas një denoncimi për punonjësin i cili kishte ushtruar dhunë në familje.

“Urdhëroj strukturat pergjegjëse për shkarkimin e menjëhershem nga detyra! Ministria e Drejtësisë fton prokurorinë të hetojë dhe të vendosë para drejtësisë të denoncuarin. Persona të tillë nuk meritojnë të jenë në Shërbimin publik.Personi është denoncuar për dhunë në familje”, thuhet në deklaratën e ministrit.

Pak ditë më parë Manjani shkarkoi nga detyra edhe drejtorin e burgut të Drenovës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008875846862793
array(1) { ["section"]=> string(80) "manjani-shkarkon-punonjesin-e-burgjeve-nga-detyra-ushtroi-dhune-ne-familje-26496" }