Manjati i medieve Murdoch fejohet papritur, mendon për martesë të re në moshën 84-vjeçare

Publikuar tek: bota, më 10:52 12-01-2016 Manjati i medieve Murdoch fejohet papritur, mendon për martesë të re në moshën 84-vjeçare Rupert Murdoch me gruan e re, djathtas lart ish-bashkëshortja

Rubert Murdoch, manjati i medieve botërore nuk ndalet. Ai ka shpallur fejesën e tij të re me Jerry Hall, vetëm 4 muaj pas nisjes së romancës mes tyre. Murdoch, pronari i Neës Coorporation, që ka edhe ‘’The Times’’, e dha lajmin te ‘’Lindje, Martesa dhe Vjekje’’, faqe e gazetës.

Po çfarë shkruhej aty?

‘’Z.Rupert Murdoch, babai i Prudence, Elisabeth, Lachlan, James, Grace dhe Chloe Murdoch, dhe Zonja Jerry Hall, mamaja e Elizabeth, James, Georgia dhe Gabriel Jagger kanë kënaqësinë të shpallin fejesën e tyre’’

Murdoch, 84 vjeç është divorcuar nga biznesmenia kineze Wendi Deng, e cila është parë në New York, po dje, raporton ‘’Daily Mail’’.

Marrëdhënia midis manjatit Murdoch dhe Hall-it nuk u mohua, sidomos në momentin që ata u panë duke u puthur në Kupën e Botës Rugby, vitin e kaluar.

Hall është e famshme për marrëdhënien e saj të gjatë me yllin e Rolling Stones, Mick Jagger. Fëmijët e Murdoch nuk kanë folur ende për fejesën mes tyre, ndërsa ajo ka ardhur vetëm një ditë pas Çmimeve Golden Globe.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012534141540527
array(1) { ["section"]=> string(94) "manjati-i-medieve-murdoch-fejohet-papritur-mendon-per-martese-te-re-ne-moshen-84-vjecare-29764" }