Maqedonia publikon listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Shqipërisë, 5 shqiptarë pjesë e saj

Publikuar tek: sport, më 15:57 24-08-2016 Maqedonia publikon listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Shqipërisë, 5 shqiptarë pjesë e saj

Trajneri i Maqedonisë, Igor Angelovski ka publikuar listën me lojtarët e grumbulluar për përballjen me Shqipërinë më 5 shtator, e cila është ndeshja e parë për eleminatoret e Botërorit “Rusi 2018”.

Angelovski ka grumbulluar 18 lojtarë për këtë sfidë, ndërsa ka disa mungesa për shkak të dëmtimeve.

Pesë lojtarë të thërritur nga trajneri janë shqiptarë të Maqedonisë, por prej vitesh përfaqësojnë shtetin e tyre në futboll. Ata janë Leonard Zhuta, Ferhan Hasani, Agim Ibraimi, Besart Ibraimi dhe Ezgjan Alioski .

Shqipëri-Maqedoni do të luhet më 5 shtator në Shkodër në stadiumin e rikonstruktuar “Loro Boriçi”.

Lista:

Kostradin Zahov  

Stole Dimitrievski  

Vanche Shikov  

Leonard Zhuta  

Kire Ristevski  

Stefan Ristovski  

Daniel Mojsov  

Milovan Petrovikj

Ostoja Stjepanovikj  

Stefan Spirovski  

Nikola Gjorgjev  

Ezgjan Alioski  

Ferhan Hasani  

Agim Ibraimi  

Goran Pandev  

Ivan Trichkovski  

Ilija Nestorovski  

Besart Ibraimi  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023883819580078
array(1) { ["section"]=> string(98) "maqedonia-publikon-listen-e-lojtareve-per-ndeshjen-kunder-shqiperise-5-shqiptare-pjese-e-saj-50748" }