Maradona ndërroi jetë, ja çfarë shkruajnë Pele, Messi dhe Cristiano Ronaldo për yllin argjentinas

Publikuar tek: sport, më 19:57 25-11-2020 Maradona ndërroi jetë, ja çfarë shkruajnë Pele, Messi dhe Cristiano Ronaldo për yllin argjentinas Maradona - Pele - Messi - Ronaldo

Bota e futbollit sot ka mbajtur frymën, për legjendën botërore Diego Armando Maradona, i cili ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare pas një mpiksje gjaku në tru.

Të shumta kanë qenë reagimet, nga kolegët e tij apo dhe klubet me të cilat ka luajtur. Pele, ndoshta “kundërshtari” i tij më i madh, ka reaguar i trishtuar në rrjete sociale, duke e konsideruar vdekjen e Maradonës humbje të madhe të një miku të madh.

“Shpresoj që një ditë të luajmë së bashku në qiell”.

Screenshot_13.jpg

Messi e ka cilësuar një ditë të trishtë për Argjentinën dhe gjithë botën, duke mbajtur në mendjen e tij të gjitha kujtimet e jetuara me të.

Screenshot_14.jpg

Gjeni të përjetshëm e ka cilësuar Ronaldo mikun e tij Maradona. Një magjistar të pashembullt që u largua duke lënë pas një trashëgimi pa kufij.

Screenshot_15.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sporti në ZI, SHUHET legjenda e futbollit botëror Diego Armando MARADONA
»
Article Logic
Execution time: 0.011899948120117
array(1) { ["section"]=> string(102) "maradona-nderroi-jete-ja-cfare-shkruajne-pele-messi-dhe-cristiano-ronaldo-per-yllin-argjentinas-229117" }