Maratona e Muzikës Violinistike, ja emrat që do të performojnë

Publikuar tek: kulture-art, më 15:50 09-05-2016 Maratona e Muzikës Violinistike, ja emrat që do të performojnë

Në kuadër të  Maratonës së Muzikës Violinistike, edicioni VI do të mbahen 3 koncerte si më poshtë:

-Koncert Reciatal, më 12 maj 2016 do të performojë në violinë Ina Kosturi dhe Rudina Ciko në piano.

-Koncert i Orkestrës së Harqeve, më 02 qershor 2016 do të performojë Eno Koço dirigjent dhe Ina Kosturi soliste.

- Koncert recital, më 09 qershor 2016  do të performojë në violinë Ina Kosturi dhe Rudina Ciko në piano.

Koncertet recitalë do të mbahen në sallën e Universitetit të Arteve.

{gallery}maratona{/gallery}

 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025407075881958
array(1) { ["section"]=> string(67) "maratona-e-muzikes-violinistike-ja-emrat-qe-do-te-performojne-39945" }