Maratona gjithnjë e më pranë, Veliaj jep lajmin e mirë

Publikuar tek: sport, më 12:42 05-10-2019 Maratona gjithnjë e më pranë, Veliaj jep lajmin e mirë Edicioni i 4-t i Maratonës së Tiranës

Maratona e Tiranës që do të zhvillohet në 13 tetor është një nga ngjarjet më të mëdha sportive në vend.

Në këtë garë do të marrin pjesë të gjithë kandidatët që janë regjistruar. Ulje ka për studentët si dhe për moshën e tretë. Një tjetër kategori garuesish janë dhe personat me aftësi ndryshe.

Në një postim të bërë sot nga kryetari i Bashkisë Tiranë, shihet se korsitë ku do të zhvillohet gara janë duke marë përkujdesjen e fundit. Itinerari i Maratonës po mirëmbahet për t’i dhënë mundësi pjesëmarësve, që të kenë një garim komod. Z. Veliaj shprehet se gjithçka është gati dhe stërvitja vazhdon.

Postimi i plotë:

Gati gati gati!
Edhe 8 ditë na ndajnë nga Maratona e Tiranës.Ndërkohë që ne vijojmë stërvitjen, ekipi po kujdeset për rregullimet e fundit të korsive përgjatë gjithë itinerarit të Maratonës.

lali.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034226894378662
array(1) { ["section"]=> string(60) "maratona-gjithnje-e-me-prane-veliaj-jep-lajmin-e-mire-180886" }