Marinari merr peng anijen e zhdukur ‘Çelepia’: 70 mijë euro ose e fundosa bashkë me 2 shqiptarët

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:19 23-06-2016 Marinari merr peng anijen e zhdukur ‘Çelepia’: 70 mijë euro ose e fundosa bashkë me 2 shqiptarët

Merret peng për 70 mijë euro anija shqiptare. Kjo është fotoja e marinarit të lidhur me zinxhir, publikuar nga ''Klan TV''. Policia e Durrësit ka dhënë dje detaje të reja lidhur me anijen “Çelepia 2” e cila prej 5 ditësh është zhdukur. Sipas policisë anija është në pronësi të shtetasit Murat Çelepia dhe brenda saj  ndodheshin Dhimitër Malja, Luan Mema dhe Muhamed Salam. Sipas policisë ka qenë Dhimitër Malja, ai i cili ka kërkuar që të niset anija dhe më 21 qershor, Murat Çelepia tha se ka humbur kontaktet me mjetin lundrues dhe pas kësaj policia ka nisur kërkimet. Salam ka telefonuar shtetasin R.A, 53 vjeç, duke e njoftuar se ‘anija ndodhet në Egjipt në Aleksandri’ dhe se ai kërkon 70 mijë euro, përndryshe do të fundosë anijen bashkë me dy shqiptarët.Në bordin e anijes “Çelepia” ndodhen 3 persona; kapiten është Dhimitër Malja, motorrist Luan Mema, ndërsa marinar ishte egjiptiani Muhamed Selam, i cili dyshohet të ketë marrë peng anijen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës/ Nëna që shet barishte dhe lexon librin e të birit
Duke ruajtur “arat”, ja si i ndoqën çunat e kanabisit ndeshjet e Kombëtares »
Article Logic
Execution time: 0.011523008346558
array(1) { ["section"]=> string(99) "marinari-merr-peng-anijen-e-zhdukur-celepia-70-mije-euro-ose-e-fundosa-bashke-me-2-shqiptaret-44320" }