Marinzë/ Rrjedhje gazi, 5 banesa në rrezik. Bankers: Do ju dëmshpërblejmë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:34 03-04-2015 Marinzë/ Rrjedhje gazi, 5 banesa në rrezik. Bankers: Do ju dëmshpërblejmë

Situata në Marinzë vazhdon të jetë problematike pasi në disa vende ka ende rrjedhje gazi duke vënë në rrezik edhe pesë banesa. Banorëve të tyre uk u lejohet qëndrimi në banesa apo në zonën ku paraqitet rrezikshmëri nga rrjedhja e gazit.

Ka nisur ndërkohë verifikimi i dëmeve i ngritur nga kompania Bankers Petroleum, Prefektura dhe Komuna. Përfaqësuesit e kompanisë Bankers Petroleum janë shprehur se do dëmshpërblejnë banorët dhe të gjitha dëmet që janë shkaktuar nga shpërthimet e puseve në Marinzë.

Nga ana tjetër ambientalisti Sazan Guri ka shprehur mbështjetje ndaj banorëve duke akuzuar njëkohësisht qeverinë se po përkëdhel firmat që shkaktojnë ngjarje të tilla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e parë nga ajri në Elbasan, tifozët janë mbledhur për spektaklin
Foto-lajm/Futbollistët e kombëtares dalin në fushë, nisin nxemjen »
Article Logic
Execution time: 0.012911081314087
array(1) { ["section"]=> string(74) "marinze-rrjedhje-gazi-5-banesa-ne-rrezik-bankers-do-ju-demshperblejme-7710" }