Mark Frroku i pafajshëm, paralajmëron deputeti i PD: Banda të tjera do të lirohen

Publikuar tek: politike, më 12:31 08-01-2018 Mark Frroku i pafajshëm, paralajmëron deputeti i PD: Banda të tjera do të lirohen

Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm Mark Frrokun për akuzën e vrasjes së Aleksandër Kurtit në Belgjikë.

Ish-deputeti demokristian u dënuar përfundimisht vetëm me 6 vite burg për dy akuzat “Mosdeklarim pasurie dhe fshehje të ardhurash”.

 Menjëherë pas këtij vendimi ka reaguar deputeti i PD, Ervin Salianji. Sipas tij, me ardhjen në krye të prokurorisë Arta Marku e zgjedhur me votat e mazhorancës janë liruar Orest Sota, iu kthye pasaporta Saimir Tahirit, sipas tashmë shpallet i pafajshëm edhe Mark Frroku, i akuzuar për vrasje.

Salianji përmes një një postimi në facebook paralajmëron se banda të tjera pritet të lirohen në vijim.

“2 javë nga zgjedhja e Ramës kryeprokuror drejtësinë po e bëjnë bandat! I kthehet pashaporta Saimir Tahirit, lirohet Orest Sota i Tahirit, largohet prokurorja që hetonte te inkriminuarit dhe kapet prokuroria,sot ulet dënimi për Mark Frrokun ish deputeti i Ramës me të cilin ndante pazaret në lokalet e Pukës... banda të tjera presin lirimin dhe qytetare të pafajshëm pritet të fajêsohen për fatura uji, energjie apo suvatime kasollesh! Skeni parë ģjë akoma!”, shkruan deputeti i ri i PD. 

sal.jpg

 

ervin-salianji.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013231992721558
array(1) { ["section"]=> string(86) "mark-frroku-i-pafajshem-paralajmeron-deputeti-i-pd-banda-te-tjera-do-te-lirohen-105820" }