Mark Marku rrëfen urdhrin e Majlinda Bregut në PD: Na ndalonte të shkonim te Top Channel dhe Opinioni i Fevziut

Publikuar tek: aktualitet, më 21:46 24-01-2017 Mark Marku rrëfen urdhrin e Majlinda Bregut në PD: Na ndalonte të shkonim te Top Channel dhe Opinioni i Fevziut

Mark Marku, ish-deputet i Partisë Demokratike, ka rrëfyer urdhrin e Majlinda Bregut, e cila ka mbajtur edhe postin e zëdhënëses së Qeverisë së Sali Berishës, që asnjë deputet i kësaj force politike të mos paraqitej në televizionet kritike.

Marku ka thënë në emisionin “Studio e Hapur” se Bregu, “që sot hiqet si opozitare e madhe”, u kishte ndaluar deputetëve të PD-së, kur kjo forcë politike drejtonte vendin, që të mos shfaqenin në Top Channel, Vizion Plus dhe për një periudhë edhe në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut.

“Unë kur kam qenë në pushtet kam shkuar në mënyrë demonstrative në këto televizione edhe pse na ndalohej”, ka thënë Marku.

Lexo edhe: Mark Marku-Henri Çilit: Lelën e hoqe për Edi Ramën. Botuesi: Gënjeshtër që nuk qëndron

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mark Marku-Henri Çilit: Lelën e hoqe për Edi Ramën. Botuesi: Gënjeshtër që nuk qëndron
E largoi nga Mapo, por Alfred Lela i jep një emër-propozim për postin e drejtorit, kap ngushtë Henri Çilin »
Article Logic
Execution time: 0.010420083999634
array(1) { ["section"]=> string(116) "mark-marku-rrefen-urdhrin-e-majlinda-bregut-ne-pd-na-ndalonte-te-shkonim-te-top-channel-dhe-opinioni-i-fevziut-66555" }