Maroku publikon listën anti-Shqipëri, yjet e Juventusit dhe Napolit vijnë në “Loro Boriçi”

Publikuar tek: sport, më 15:24 23-08-2016 Maroku publikon listën anti-Shqipëri, yjet e Juventusit dhe Napolit vijnë në “Loro Boriçi”

Trajneri i Marokut, Hervé Renard ka publikuar listën me 27 lojtarët e grumbulluar për ndeshjet kundër Shqipërisë dhe Sao Tomesë.

Në listë bien në sy lojtarë që luajnë për skuadra të njohura europiane si Juventus (Mehdi Benatia), Napoli (Omar El Kaddouri), Monaco (Naif Agred), Palermo (Ashraf Lazaar) apo Olympiakos (Marouane Da Costa).

Miqësorja Shqipëri-Marok do të luhet më 31 gusht në stadiumin e rikonstruktuar të “Loro Boriçit”. Do të jetë kjo ndeshje që do të inagurojë impiantin e ri.

Për djemtë kuq e zi, kjo është përballja e parë që pas përfundimit të Kampionatit Europian, “Euro 2016”, ku Shqipëria mori pjesë për herë të parë.

Lista:

Mounir Mhamedi (Numancia/Spain)

Yassine Bounou (Girona/Spain)

Yassine Kharroubi (Lokomotiv Plovdiv/Bulgaria)

Mohamed Amsif (ittihad de Tanger/ Morocco)

Nabil Dirar (AS Monaco/France)

Ashraf Lazaar (Palerme/Italy)

Hamza Mendil (LOSC/FRA)

Achraf Hakimi (Real Madrid/Spain)

Mehdi Benatia (Juventus/Italy)

Marouane Da Costa (Olympiakos/Greece)

Naif Agred (FUS/ Morocco)

Fayçal Rherras (Heart of Midlothian FC/Scotland)

Anass El Asbahi (WAC)

Youssef Ait Benasser (Nancy/France)

Karim El Ahmadi (Feyenoord/Netherlands)

Mounir Obbadi (LOSC/France)

Omar El Kaddouri (Naples/Italy)

Fayçal Fajr (Deportivo/Spain)

Hakim Ziyech (Twente/Netherlands)

Aatif Chahechouhe (Fenerbahce/Turkey)

Youssef Naciri (Malaga/Spain)

Oussama Tannane (AS Saint-Etienne/France)

Mohamed Fouzir (FUS/ Morocco)

Mourad Batna (FUS/ Morocco)

Noureddine Amrabet (Watford/England)

Aziz Bouhaddouz (FC St Pauli/Germany)

Rayan Mmaee (Standard de Liège/Belgium).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026021003723145
array(1) { ["section"]=> string(93) "maroku-publikon-listen-anti-shqiperi-yjet-e-juventusit-dhe-napolit-vijne-ne-loro-borici-50631" }