Marramendëse, Mbreti i Arabisë Saudite për një muaj pushime shpenzon 100 milion dollarë

Publikuar tek: bota, më 17:01 23-08-2017 Marramendëse, Mbreti i Arabisë Saudite për një muaj pushime shpenzon 100 milion dollarë

Pushimet e personazheve të famshme dhe të pushtetshëm dihet që janë shumë të kushtueshme, por mbreti Salman, i Arabisë Saudite, i ka tejkaluar të gjithë.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se për një muaj pushime në një resort turistik, Salman ka shpenzuar as më pak dhe as më shumë por 100 milion dollarë. Bëhet fjalë për një resort në Tangier, në veri-perëndim të Marokut, që thuhet se është vendi i preferuar i monarkut saudit.

Mësohet se në këto një muaj pushime mbreti Salman ishte i shoqëruar nga një eskortë prej 1000 mijë vetash ku përfshiheshin familjarë, miq dhe staf shërbimi, si dhe rreth 200 makina luksoze, në dispozicion të mbretit dhe shoqëruesve të tij.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013015031814575
array(1) { ["section"]=> string(92) "marramendese-mbreti-i-arabise-saudite-per-nje-muaj-pushime-shpenzon-100-milion-dollare-89944" }