Marrëdhëniet Kosovë-Serbi, ritakohen Mogherini-Thaçi-Vuçiç

Publikuar tek: rajon, më 11:42 28-08-2017 Marrëdhëniet Kosovë-Serbi, ritakohen Mogherini-Thaçi-Vuçiç

Përfaqësuesja e Bashkimit Europian për Marrëdhëniet e Jashtme si dhe Presidentja e Komisionit Europian, Federica Mogherini, do të takohet me presidentët e Republikës së Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç.

Takimi është caktuar për ditën e Enjte, më datë 31 Gusht.

 Treshja “Mogherini-Thaçi-Vuçiç” u takuan jo më herët se një muaj më parë në Bruksel, ku dy presidentët u dakordësuan në nisjen e një faze të re dialogu midis marrëdhënieve të Prishtinës dhe Beogradit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet Stambolli, e dashura ish-modele vret aktorin turk pastaj veten
Diplomacia e veçantë e Kotzias, presioni që i bën Maqedonisë për ndryshimin e emrit »
Article Logic
Execution time: 0.011546850204468
array(1) { ["section"]=> string(63) "marredheniet-kosove-serbi-ritakohen-mogherini-thaci-vucic-90408" }