Marrëdhëniet SHBA-Rusi, Putin: Nuk jemi armiq!

Publikuar tek: bota, më 06:23 16-06-2017 Marrëdhëniet SHBA-Rusi, Putin: Nuk jemi armiq!

Presidenti rus Vladimir Putin deklaron se vendi i tij dhe Shtetet e Bashkuara janë armiq, ndërsa nuk u dha rëndësi sanksioneve të reja që u miratuan ndaj vendit të tij nga ligjvënësit amerikanë.

Gjatë një koonference për shtyp ku ai u përgjigjet pyetjeve nga publiku rus, Putin tha se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara kishin luftuar në krah të njëri-tjetrit gjatë dy luftrave botërore dhe se “perandoria ruse kishte luajtur rol kyç në garantimin e pavarësisë amerikane”.

Putin tha se histeria që ka kapur median, ndikon tek perceptimet e publikut rus, por “shumë njerëz në Rusi i admirojnë arritjet e popullit amerikan dhe shpresoj që marrëdhëniet të normalizohen”, tha ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merr flakë anija, evakuuohen 32 pasagjerë në bord
“Zjarri është këtu, po vdes! S'ia dalim dot!”, zbulohen mesazhet e lamtumirës nga personat e bllokur mes flakësh në Londër »
Article Logic
Execution time: 0.0093200206756592
array(1) { ["section"]=> string(49) "marredheniet-shba-rusi-putin-nuk-jemi-armiq-82669" }