Marrëveshja e detit me Greqinë, Kotzias tjetër deklaratë të fortë për Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 10:05 16-02-2018 Marrëveshja e detit me Greqinë, Kotzias tjetër deklaratë të fortë për Shqipërinë

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka bërë një tjetër deklaratë të fortë lidhur me marrëveshjen e detit me Shqipërinë.

Në një intervistë të dhënë mbrëmë në një emsion grek në televizionin “Alpha”, Kotzias deklaroi se marrëveshja e shumëpërfolur me shtetin shqiptar është mbyllur që prej një muaji.

“Për pozitivitetin duhen bërë compromise, por dypalëshe. Mirëkuptimi dhe negociatat tona vazhduan 2.5 vjet. Kjo do të thotë se shqiptarët u poqën dhe ishte e arsyeshme që në një moment të arrinim në fund të tyre. Unë shpresoj që të arrijmë në fund të negociatave”, u shpreh ministri grek.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010836839675903
array(1) { ["section"]=> string(86) "marreveshja-e-detit-me-greqine-kotzias-tjeter-deklarate-te-forte-per-shqiperine-110427" }