Marrëveshja e detit, Presidenca: Qeveria s’ka kërkuar 'Plotfuqishmëri'

Publikuar tek: politike, më 14:46 11-02-2018 Marrëveshja e detit, Presidenca: Qeveria s’ka kërkuar 'Plotfuqishmëri'

Një ditë pas punlikimit të marrëveshjes për çështjen e detit, nmes Shqipërisë dhe Greqisë, burime nga presidenca, konfirmojnë për news24 se deri tani nuk është kërkuar Plotfuqishmëri për Marrëveshjen e Detit. 

Po ashtu më herët ka reaguar edhe ish-presidenti Nishani që thekson se derë më 24 korrik, ditë kur ai i lëshoi zyrën Presidentit Meta, nuk ka mbërritur asnjë kërkesë nga Qeveria për “Plotfuqishmërinë”.

“Deklaroj se deri më 24 korrik 2017 në Institucionin e Presidentit të Republikës nuk është paraqitur asnjë kërkesë nga Qeveria për “Plotfuqishmërinë” ndonëse tashmë shihet qartë se negociatat dhe bisedimet janë zhvilluar edhe përpara kësaj date. Nëse pas kësaj date ka një kërkesë dhe nëse kjo “Plotfuqishmëri” është dhënë apo jo, kjo mbetet për tu mësuar.”, theksohet në reagimin e Nishanit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099420547485352
array(1) { ["section"]=> string(73) "marreveshja-e-detit-presidenca-qeveria-s-ka-kerkuar-plotfuqishmeri-109903" }