Marrëveshja e detit, reagon Meta: Po ndjekim me vëmendje këtë çështje

Publikuar tek: barometri, më 08:22 01-02-2018 Marrëveshja e detit, reagon Meta: Po ndjekim me vëmendje këtë çështje

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar për herë të lidhur me marrëveshjen për kufirin detar me Greqinë.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se është duke e ndjekur me vëmendje gjithë ngjarjen.

Ndër të tjera Meta shprehet që marrëdhëniet me Greqinë janë shumë të rëndësishme për të ardhmen e të dy vendeve.

“Marrëdhëniet me Greqinë janë shumë të rëndesishme dhe trajtimi i tyre me transparencë, gjithëpërfshirje dhe konform Kushtetutës”,- shkruan Meta ndër të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0350182056427
array(1) { ["section"]=> string(74) "marreveshja-e-detit-reagon-meta-po-ndjekim-me-vemendje-kete-ceshtje-108679" }