Marrëveshja e detit, reagon për herë të parë Meta: Po ndjekim me vëmendje këtë çështje

Publikuar tek: politike, më 19:27 31-01-2018 Marrëveshja e detit, reagon për herë të parë Meta: Po ndjekim me vëmendje këtë çështje

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar për herë të lidhur me marrëveshjen për kufirin detar me Greqinë.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se është duke e ndjekur me vëmendje gjithë ngjarjen.

Ndër të tjera Meta shprehet që marrëdhëniet me Greqinë janë shumë të rëndësishme për të ardhmen e të dy vendeve.

“Marrëdhëniet me Greqinë janë shumë të rëndesishme dhe trajtimi i tyre me transparencë, gjithëpërfshirje dhe konform Kushtetutës”,- shkruan Meta ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë i Metës:

Screenshot_12.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013163089752197
array(1) { ["section"]=> string(91) "marreveshja-e-detit-reagon-per-here-te-pare-meta-po-ndjekim-me-vemendje-kete-ceshtje-108641" }