Marrëveshja historike e fluturimeve mes Prishtinës dhe Beogradit, Rama: Rivendosja e linjës hap i rëndësishëm

Publikuar tek: politike, më 15:34 29-01-2020 Marrëveshja historike e fluturimeve mes Prishtinës dhe Beogradit, Rama: Rivendosja e linjës hap i rëndësishëm Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur për nënshkrimin e marrëveshjes për hapjen e linjës së parë të fluturimeve ajrore mes Prishtinjës dhe Beogradit pas 20 vitesh, duke e quajtur këtë një hap të rëndësishëm që duhet të ndiqet nga të tjerët.

 Gjatë një konference të përbashkët edhe Sekretari i Pëgjithshm i NATOS Jens Stoltenberg e ka përshëndetur vendosjen e linjës ajrore Prishtinë- Beograd.

’ Falenderoj Stolenberg që keni qenë kaq shumë mbështetës për ne dhe në Rajon. Mbështetët për rivendosjen e linjës Prishtinë- Beograd që është një hap i rëndësishëm dhe duhet të ndiqet nga të tjerët.

Duhet të ndiqet për procesin e zhvillimit rajonal dhe ndërshtetëror. E konsiderojmë NATO-n si një pjesë të rëndësishme në OSBE dhe faktor për ta bërë të suksesshëm në jetët tona”, ka thënë kryeministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02656888961792
array(1) { ["section"]=> string(114) "marreveshja-historike-e-fluturimeve-mes-prishtines-dhe-beogradit-rama-rivendosja-e-linjes-hap-i-rendesishem-193502" }